Liečba hyperhidrózy

Potenie je normálny a nevyhnutný fyziologický proces, ktorý pomáha regulovať telesnú teplotu ochladzovaním tela. Pot sa skladá z vody, solí a obsahuje aj rôzne stopové prvky, ako je napríklad chlór, sodík a draslík. Samotný pot je bez zápachu a nepríjemný pach vzniká až v interakcii s baktériami na povrchu pokožky. Potenie sa zvyšuje v reakcii na vonkajšie teploty, fyzickú aktivitu, stres alebo emocionálny stres. V niektorých prípadoch môže však byť potenie nadmerné a nezvyčajne intenzívne, čo sa nazýva hyperhidróza Hyperhidróza je stav, pri ktorom dochádza k nadmernému a nezvyčajne intenzívnemu poteniu. Tento stav môže postihnúť akúkoľvek časť tela, ale najčastejšie sa prejavuje na dlaniach, chodidlách a v podpazuší. Hyperhidróza môže byť spôsobená rôznymi faktormi, ako je napríklad genetická predispozícia, hormonálne zmeny, užívaním niektorých druhov liekov ale spôsobujú ju aj zdravotné problémy, ako je napríklad obezita alebo cukrovka. V mnohých prípadoch môže byť hyperhidróza nie len nepríjemná ale dokonca aj závažným psychologickým a sociálnym problémom, pretože môže spôsobovať začervenanie a podráždenie pokožky, a tiež môže spôsobovať nepríjemný zápach. Ak máte pocit, že trpíte hyperhidrózou, mali by ste sa poradiť s našimi odborníkmi, ktorí vám pomôžu zistiť príčinu a navrhnúť vhodné riešenie.

Liečba hyperhidrózy závisí od závažnosti stavu a od príčiny, ktorá ho spôsobila. V niektorých prípadoch môže stačiť používanie antiperspirantov alebo zmena životného štýlu, ako je napríklad zníženie konzumácie kofeínu a alkoholu a zvýšenie pitného režimu. V prípade potreby môže lekár navrhnúť aj iné liečebné možnosti, ako je napríklad iontoforeza, ktorá sa vykonáva pomocou elektrického prúdu a môže pomôcť znížiť potenie na rukách a chodidlách. Ďalšou možnosťou je botox, ktorý sa môže použiť na zníženie potenia na tvári či v podpazuší. V prípade ťažších prípadov hyperhidrózy môže lekár navrhnúť aj chirurgický zákrok na odstránenie potných žliaz. Objednajte sa na vyšetrenie a naši skúsení lekári Vám odporučia individuálny liečebný postup.

Ako prebieha zákrok?

Pred zákrokom sa na pery nanesie anestetický krém. Nasleduje konzultácia pri ktorej sa dohadujú požiadavky pre výsledný efekt a zároveň sa zvolí aj výplňový materiál. Lekár následne pomocou jemnej ihly aplikuje kyselinu hyalurónovú do pier vertikálnymi vpichmi. Výsledný efekt zákroku pretrváva od 6-14 mesiacov.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodný pre klientky, ktoré: 

 • sú tehotné alebo dojčiace
 • majú aktívny herpes
 • nekompenzované ochorenia
 • trpia poruchou zrážanlivosti krvy
 • majú akútnu oinfekciu a zápalové ochorenie v aplikovanej oblasti

Efekt po ošetrení

Výsledky sú viditeľné okamžite po aplikácii. Finálny efekt zväčšenia pier sa dostaví o 2 týždne. Výsledný efekt trvá 6-14 mesiacov v závislosti od metabolizmu a životného štýlu klienta.

Rekonvalescencia

Krátko po zákroku sa môže objaviť opuch a modrinky. Neodporúčame po zákroku cvičiť ani piť alkohol po dobu 72 hodín. Taktiež navštevovať saunu, solárium a vyhýbať sa extrémnemu teplu a chladu. Nie je vhodné cestovať letecky počas prvých 72 hodín po zákroku.

Cenník

Liečba hyperhidrózy

30 €

nadmerné potenie- chodidlá

Liečba hyperhidrózy

$30

nadmerné potenie- dlane

Liečba hyperhidrózy

$30

nadmerné potenie- podpazušie

Objednajte sa na zákrok

Získajte krásne prirodzene vyzerajúce pery už po jednej aplikácii.

Máte otázky? 

Na akékoľvek otázky radi zodpovieme. Napíšte nám cez formulár nižšie, alebo nám zavolajte.

  Vitajte na klinike Dream Care Clinique v Malackách. V našej klinike ponúkame široký výber procedúr v estetickej a laserovej medicíne, ale aj preventívnej medicíne a dermato kozmetiky.

  Ordinačné hodiny

  Pondelok - Piatok
  Na objednávku

  Adresa

  Malé Námestie 13
  901 01 Malacky
  info@dcc.sk
  tel.:

  g

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
  adipisicing elit, sed do eiusmod

  Instagram